Parker-Weller-Drobka Band /USA/ - JAZZ FROM NEW YORK TO CHICAGO

modern jazz, american stars band

Chris Weller – saxofony a elektronika

Chris Weller je tenor saxofonista a bas saxofonista a skladatel žijící v Chicagu (USA). V letech 2007-2010 absolvoval prestižní Berklee College of Music v Bostonu. Wellerova baterie pedálových efektů a používaných loopů je mezi americkými saxofonisty zcela výjimečná a zajišťuje mu výsadní postavení na chicagské scéně.

Mike Parker – kontrabas, baskytara, elektronika

Rodák z New Yorku začal svou profesionální kariéru ve věku pouhých sedmnácti let hraním funku a rocku po newyorských klubech. Nyní má 28 let a mezitím cestoval s hudbou po celé Evropě a Americe s mnoha jazzovými i rockovými kapelami, vyhrál několik mezinárodních soutěží, studoval kontrabas na konzervatoři v Amsterdamu, hrál s některými z největších současných jazzových hudebníků a nahrál tři VLASTNÍ alba.

Devin Drobka – bicí

Devin Drobka je jazzový bubeník žijící nyní v Milwaukee. Devin vystupoval s veličinami jako jsou Bruce Barth, Jerry Bergonzi, Tony Malaby, Dave Santoro či Dan Tepfer a pro jeho energickou hru je vysoce ceněným bubeníkem stojícím za mnoha projekty nejen na americké jazzové scéně.

 

Nový projekt tří naprosto rozdílných hudebníků, jejichž koncerty připomínají hudební dobrodružství. Známé duo Weller (saxofon) - Drobka (bicí), oblíbené od Chicaga po Milwaukee, je výjimečným jazzovým počinem. Díky originálnímu přístupu k jazzu i v jeho elektronické podobě nabízí stejně poutavý zážitek fajnšmekrům i úplným jazzovým nováčkům. Tentokrát navíc ve spolupráci s protřelým newyorským baskytaristou Mikem Parkerem, který se nevyhýbá funku, rocku ani fusion.

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta