Roberto Magris Band /IT, CZ

Trio Magris-Uhlíř-Helešic již patří na jazzové scéně k dobře zavedeným značkám a jejich excelentní souhru oceňují svorně kritici i posluchači.

Roberto Magris (1959) je italský pianista a skladatel, kterého měli možnost slyšet diváci po celém světě, od Catalina Jazz Club v Hollywoodu, The Blue Room v Kansas City, po Montreal Jazz Festival, San Sebastian Jazz Festival či Galway Jazz Festival. V současnosti je hudebním ředitelem a prominentním hudebníkem "JMood Records," jazzového vydavatelství v Kansas City, pro které nahrál dvanáct CD se skutečnými jazzovými legendami - Artem Davisem, Albertem "Toothiem" Heathem, Idrisem Muhammadem či Samem Reedem.

František Uhlíř (1950) je bývalý člen vrcholových českých jazzových uskupení, od SHQ Karla Velebného či Baroque Jazz Q po kapely Emila Viklického. V roce 1987 založil vlastní skupinu „FUT -František Uhlíř Team.“ Ta se stala jedním z nejúspěšnějších českých jazzových uskupení a představila jedinečný Uhlířův styl hry na kontrabas.                                                                                                                      Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty, například East-West Connection, Europlane Orchestra, D.Wecklem, B.Mosesem, P.Woodsem, S.Costanzem či J. Newmanem. Tento kontrabasový Paganini nahrál vice než 25 CD jako „sideman“ a v současnosti nahrál již třetí autorské CD.

Jaromír Helešic (1947) působil v počátcích své kariéry v několika inovativních československých hudebních projektech (Jazz Half Sextet, Jazz Nova), než zakotvil v Jazz Sanatorium Luďka Hulana. Od 70. let je považován za absolutní českou bubenickou špičku a stal se jedním z nejžádanějších hudebníků (je bývalým členem například kapely Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla či Prague Big Bandu Milana Svobody).

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta