Vince Agwada Band /USA, CZ/

Už čtvrtstoletí je Vince Agwada, výjimečný kytarista, skladatel a producent, jednou ze stálic bluesové scény v Chicagu. Jeho první zastávkou bylo útočiště všech bluesmanů, Theresa’s and Buddy Guy’s Checkerboard Lounge, kde si zahrál po boku hráčů jako Buddy Guy, Magic Slim, Otis Rush či John Primer. Kytarista Lefty Dizz ho pozval na své legendární "Blue Monday" jam sessions, kde se Vince seznámil s jejich pravidelnými členy, jako byli Rolling Stones, George Thorogood, Joe Perry z Aerosmith a desítky dalších, nejen bluesmanů, ale i rockerů bluesem ovlivněných.

Vince na své začátky vzpomíná takto: "Byla to úžasná doba. Každý den jsem mohl narazit na Buddyho Guye, Juniora Wellse, Magica Slima, Sonyho Sealse, Otise Rushe, Littla Miltona, Huberta Sumlina, Sammyho Lawhorna nebo Leftyho Dizze, a klidně na ně všechny pohromadě v jedné šatně, jak mastí karty a pijí před vystoupením. Z času, který jsem s nimi strávil, jsem se naučil víc než bych kdy mohl v jakékoliv škole."

V letech následujících po jeho skvostné premiéře čekalo na Vince mnoho mezinárodních výstupů. Ať už s vlastní kapelou nebo jako součást kapel Bernieho Maca, prvního baviče s vlastní kapelou, Buddyho Guye, Juniora Wellse, Koko Taylor, The Mighty Dells, s bývalým spoluhráčem Rolling Stone Sugarem Blue, Zorou Young, Jimmym Johnsonem, Sonem Sealsem, Magice Slimem a Larry McCray. Roku 1996 byl Vince zvolen prestižním magazínem Living Blues Magazine jako jeden z čtyřiceti nejvýznamnějších mladých bluesmanů v USA.

Nyní je Vince již protřelý mazák se dvěma vydanými alby a pevným místem na světové bluesové scéně. Jeho ostrá kytarová sóla, chraplavý hlas a důmyslné aranže známých skladeb, stejně jako originální kombinování prvků blues, jazzu, rocku, funku a R&B, to vše z něj dělá jednoho z průkopníků neustávajícího vývoje bluesového žánru. Pro fanoušky českého jazzu a blues bude jeho koncert výjimečný i díky dalším členům bandu. Mladý a ďábelsky dobrý basista Matěj Černý a výtečný bubeník Tomáš Hobzek budou Vincovi více než zdatně sekundovat. Buďte tedy připraveni na vše, nikdy nevíte, co přinese večer v legendární Redutě.

 

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta