Reduta Jazz Club

Adriano Trindade & Band Adriano Trindade & Band
9.5.2021
21:30
Adriano Trindade & Band
latin jazz, samba

Reduta Jazz Club

Historie slavného jazzového klubu Reduta začíná v roce 1958. Jako jeden z nejstarších klubů v Evropě spadá pod přední uměleckou agenturu Pragokoncert Bohemia, která zastupuje přes tisíc umělců všech žánrů a je nejstarší a největší svého druhu v Evropě.

Klub v letošním roce oslavil své 60. výročí a byl opakovaně vybrán prestižním britským deníkem The Guardian do TOP 10 nejlepších jazzových klubů v Evropě. Zážitek originální retro atmosféry, příjemného intimního prostředí a výjimečná hudební akustika láká skutečné fanoušky jazzu, mezi nimiž jsou VIP celebrity z celého světa, osobnosti přední světové politiky, špičky mezinárodního obchodu a mnoho dalších významných osobností. 

V minulosti klub navštívili prezidenti více než 40 států světa – mezi nimi i Bill Clinton, Václav Havel, Václav Klaus a další.

Reduta Jazz Club představuje nejslavnější legendy celosvětového jazzu a jako jediný klub v Praze uvádí excelentní BIG BAND SHOWS.

Doposud klub odehrál více než 40 tisíc hudebních představení a 30 tisíc představení divadelních. Skvělou akustiku klubu (díky sálovému ozvučení rezonančními tyčemi) doplňuje koncertní piano Petrof.

! ! ! OPĚT VÍTEJTE V REDUTĚ ! ! !

Vážení návštěvníci, partneři, sponzoři a fanoušci kvalitní muziky,

máme pro vás úžasnou zprávu. Po nelehkém období, které změnilo chod našich životů, Vám s radostí oznamujeme, že v blízké době proběhne znovuotevření našeho jazzového klubu REDUTA.

Můžete se opět těšit na vynikající hudební produkci, ale taky na řadu nových hudebních projektů. Chceme tak oslovit milovníky všech světových hudebních žánrů. Těšit se můžete také na náš každoroční festival Masters of Jazz, který bude startovat souběžně se znovuotevřením klubu a který nabízí unikátní světové jazzové projekty.

Poslední měsíce pro Vás musely být velmi náročné jak psychicky, tak i finančně. Proto jsme se rozhodli v rámci znovuotevření klubu udělat všechno pro to, aby mohli všichni z Vás znovu přijít do hudebního prostředí našeho jazzového klubu a všechny dárkové poukazy jsme cenově snížili o 30%. Dárkový poukaz v hodnotě 1000,- tak nyní můžete zakoupit za 700,-.

Našim přáním a snahou totiž je, aby lidé nebyli limitovaní aktuální situací. Proto jsme ceny vstupenek snížili na dumpingovou hodnotu a budeme moc rádi, když k nám všichni přijdete nasát hudební atmosféru a dobijete si u nás pozitivní myšlení a optimismus.

Sterilní prostředí je u nás samozřejmostí. Kromě standartních desinfekčních prostředků je Vaše bezpečí v našem klubu zajištěno denním ozónovým čištění včetně desinfekce prostředí speciálními germicidními lampami. Zasedací systém klubu je nyní navržen tak, aby byly mezi návštěvníky maximální rozestupy.

Pro zlepšení Vaší nálady naši barmani připravili několik nových speciálních drinků, které zde popíjely největší legendy hudební scény.

Přesný den otevření zveřejníme v nejbližších dnech! Těší se na Vás personál našeho klubu.

Vaše REDUTA

45. International Jazz Festival Praha 2020

V září odstartuje náš největší multižánrový hudební festival INTERNATIONAL JAZZ FEST, který slaví své 45. výročí a který bude pod záštitou světových hudebních hvězd. Záštitu pro tento rok přislíbili světoznámí umělci Tony Bennett a Hans Zimmer. Festival bude zastřešovat i německé velvyslanectví a řada dalších významných představitelů z oblasti kultury. Hudební projekty všech možných žánrů budou probíhat nejenom v našem jazzovém klubu Reduta, ale také v Nové scéně Národního divadla a největší hudební esa by měla zahrát i v Lucerně a Kongresovém centru.

Účast na letošním festivalu přislíbily největší hudební hvězdy, jako jsou například: Count Basie orchestra – držitelé 18ti cen Grammy, newyorský altsaxofonista Kenny Garrett (Duke Ellington Orchestra), americký big band THE DIZZY GILLESPIE ALL STARS BIG BAND, americká kapela Fly Higher Quintet, která je známá svojí multižánrovou tvorbou od mix of pop, hip-hop, rap, rock, až po jazzovou produkci. Mezi další zvučná zámořská jména patří THE ORIGINAL COUNT BASIE ORCHESTRA (USA), THE BRUBECK BROTHERS (USA), AVERY SUNSHINE (USA), Fred Wesley (USA). Z evropské scény k nám přijede ukázat svůj talent například britský zpěvák, písničkář, básník a multiinstrumentalista, nositel Řádu britského impéria a držitel hudební ceny Grammy Van Morrison (UK), dále THE LONDON COMMUNITY GOSPEL CHOIR (UK), Bireli Lagrene & The Gypsy Friends All Stars (FR) nebo francouzský špičkový skladatel a houslista Jean-Luc Ponty (FR) a další světové hvězdy.

Partneři

Graddo a.s.    Městská část Praha 1    PRAHA         Best Western    Best Western
    

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta