Will Johns /UK/

Will Johns /UK/

12/11/2017

Will Johns je uznáván jako jeden z nejosobitějších a nejvíce zapálených hudebníků současné britské bluesové scény. Jeho kytarová technika je nejen moderní, využívající nové techniky bluesového hraní, ale čerpá též z bohaté studnice britského i světového blues. Will je nejen úchvatný a ďábelsky charismatický na živých vystoupeních, je také uznáván jako skladatel a třikrát po sobě byl nominován v kategorii „Nejlepší vlastní bluesová skladba“ v britských bluesových cenách.

Ač je sám rodilý Londýňan, jeho rodiče jsou legendární producent a inženýr z Los Angeles Andy Johns a herečka a modelka Paula Boyd. Od patnácti let hraje Will na kytaru a díky velké podpoře ze strany svého strýce, legendárního Erica Claptona, se vypracoval na skutečně výtečného a obdivovaného kytaristu.

Za svou patnáctiletou aktivní hudební kariéru nasbíral Will desítky cen a ocenění, nejznámější se stal díky svému singlu On My Back z jeho debutového alba Count On Me, natočeného roku 2012, a Kissing You z geniálního alba Hooks & Lines. Samozřejmostí je jeho přítomnost na takřka každém významnějším bluesovém festivalu v Británii, od Blues On The Farm či Birmingham Jazz and Blues po Cambridge Rock Festival.

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta