Reduta Jazz Club

THE DIASPORA HOUSE INTERNATIONAL QUINTET THE DIASPORA HOUSE INTERNATIONAL QUINTET
17.10.2019
21:00
THE DIASPORA HOUSE INTERNATIONAL QUINTET
Jazz, World music, Klezmer

Reduta Jazz Club

Historie slavného jazzového klubu Reduta začíná v roce 1958. Jako jeden z nejstarších klubů v Evropě spadá pod přední uměleckou agenturu Pragokoncert Bohemia, která zastupuje přes tisíc umělců všech žánrů a je nejstarší a největší svého druhu v Evropě.

Klub v letošním roce oslavil své 60. výročí a byl opakovaně vybrán prestižním britským deníkem The Guardian do TOP 10 nejlepších jazzových klubů v Evropě. Zážitek originální retro atmosféry, příjemného intimního prostředí a výjimečná hudební akustika láká skutečné fanoušky jazzu, mezi nimiž jsou VIP celebrity z celého světa, osobnosti přední světové politiky, špičky mezinárodního obchodu a mnoho dalších významných osobností. 

V minulosti klub navštívili prezidenti více než 40 států světa – mezi nimi i Bill Clinton, Václav Havel, Václav Klaus a další.

Reduta Jazz Club představuje nejslavnější legendy celosvětového jazzu a jako jediný klub v Praze uvádí excelentní BIG BAND SHOWS.

Doposud klub odehrál více než 40 tisíc hudebních představení a 30 tisíc představení divadelních. Skvělou akustiku klubu (díky sálovému ozvučení rezonančními tyčemi) doplňuje koncertní piano Petrof.

Stéphane Mercier Sextet (12.10.2019)

Stéphane Mercier is a Belgian saxophonist who recorded six albums as a leader. After studying at Berklee College of Music in the nineties, he settles for seven years in New York City where he develops his career and signs for one of the most important jazz indie label: Fresh Sound/New Talent. The album Flor de Luna is recorded in 2000 and distributed worldwide. 

41. International Jazz Festival Praha 2019

Reduta připravila svým divákům již v pořadí 41. Mezinárodní jazzový festival, unikát na české hudební scéně. Návštěvníci se mohou těšit na mistry jazzu z celého světa, komorní jazzové kapely i big bandy. Od 30. září do 10. listopadu uslyšíte v sále jednoho z TOP 10 evropských klubů výkvět současné populární hudby.

V minulosti představil největší hvězdy jazzu, blues, swingu i dixielandu, od Louise Armstronga, Elly Fitzgerald, Bennyho Goodmana či Herbieho Hancocka po Johna Scofielda a Cecila Taylora s orchestrem. Také letošní festival, již tradičně v jazzové „kolébce" Prahy – Redutě, nabízí paletu velkých osobností ze všech kontinentů.

Z Brazílie přiletí úžasná Luciana Pires. Absolventka Berklee Luciana Pires se obklopí pro své podzimní turné šestičlennou českou doprovodnou kapelou (dva doprovodné vokály, kytara, klávesy, basa a bicí), vedenou českým jazzovým pianistou Markem Novotným). V současné době má zpěvačka Luciana Pires projekt, který zdůrazňuje spojení brazilské hudby, jazzu a soulu. Dále pracuje na dvou dalších projektech: Pocta Amy Winehouse a Pocta Billie Holiday. Lucianina práce je úctou k brazilské hudbě a jazzu. Letos v lednu měla Luciana svůj první koncert v pobočce legendárního newyorského jazzového klubu Blue Note, která byla slavnostně otevřena v Sao Paulu.

Divoký brazilský kytarista a zpěvák přichází znovu do Reduty – tentokrát se svým jihoamerickým triem (piano-bicí-kytara). Adriano je známým jménem po celém světě – vystupoval na velkých evropských festivalech a hrál v nejvyhlášenějších klubech, od Ronnie Scotts po Doctor Gabs. Můžete se těšit na nefalšované zvuky Brazílie, sambu i bossa novu. A pokud myslíte, že si nezatančíte a nezazpíváte, Adriano Vás rychle vyvede z omylu.

Do Prahy přiletí také Emma Larsson, původem ze Švédska. V New Yorku je stabilně obklopena prvotřídní kapelou – její americké kvarteto můžete pravidelně slyšet na vystoupeních v nejlepších jazzových klubech ve městě, jako jsou Blue Note, Miles' Café a Zinc Bar. Emma představuje novou sortu zpěváků, kteří tlačí hranice jazzových vokálů přes okraj swingu do říše, kam před nimi ještě nikdo nedoputoval. Má bezchybný timing, bezvadné frázování a skvělé napojení na publikum.

Dech beroucí melodičnost a lehkost ve zpěvu dělá z madame Pratiwi nejžádanější jazzovou zpěvačku z Indonésie, která se rovněž představí na letošním festivalu. Původně místní hvězda brzy okouzlila i publikum německé a americké a dnes je považována za protřelou mistryni ve zpěvu jazzových standardů.

Na festivalu se představí také francouzský soubor ze Štrasburku Dirty Deep, který hraje chytlavé heavy blues ovlivněné folkem i rockem. Původně jednočlenný projekt (Viktor S. jako Dirty Deep) vznikl v roce 2010. Od té doby cestuje po turné celou Evropou, aby šířil svou hudební víru. Svou muziku vnímá jako životní styl. Rytmus bicích, bublání basy, nabroušená kytara, tóny harmoniky a zpěv jako určitý způsob vykoupení... Výsledkem je velmi autentická, neopakovatelná, výbušná bluesová show.

 

Ochuzení nebudou ani fanoušci českého jazzu. Letošní festival představí například jeden z nejosobitějších českých jazzových „projektů" Bohemia After Dark Project: Pocta velikánům bopu. Tento projekt se zaměřuje na autentickou interpretaci klasických nahrávek, ale zejména zanedbaných klenotů z diskografie Kennyho Clarka.

První dáma českého jazzu Elena Sonenshine zazpívá se svou vyhlášenou kapelou Swing Quartet, která doprovodí Elenin hlas plný síly i něžnosti, který si každý příznivec dobré hudby zamiluje. 

Jeden z nejproslulejších českých big bandů, Bohemia Big Band, uchvátí fanoušky swingu a jazzu ze staré školy. 

Do čarokrásného zpěvu herečky a zpěvačky Terezy Krippnerové se každý divák spolehlivě zamiluje – zvlášť když vystoupí se svými The Masters. Nebo se může pokochat bezpochyby nejslavnější český jazzový orchestr, v jehož čele stojí již 40 let charizmatický dirigent, skladatel a klavírista Milan Svoboda. Jazzový big band v Redutě hraje vlastní i světoznámé skladby v originálním aranžmá. S orchestrem vystupovala řada známých osobností světové jazzové scény.

 

  1. Mezinárodní jazzový festival bude nezapomenutelným, neopakovatelným zážitkem pro české a zahraniční turisty, které Prahu navštíví.  Rezervujte si proto své vstupenky včas – buď v předprodeji na stránkách našich partnerů GoOut, Via Musica či Bohemia Ticket, nebo osobně na adrese Národní 20, Praha 1.V případě zájmu o informace volejte na číslo +420 224 933 487 nebo nás kontaktujte na e-mailové adreseinfo@redutajazzclub.cz.

 

The Diaspora House International Quintet (17.10.2019)

The music of Udi Shlomo (drummer, arranger and composer) combines original compositions and new arrangements for old Jewish songs, which creates energetic and warm music, with rich melodies and exciting rhythms.

In 2013 Shlomo began to gather Jewish music from around the world.

Bringing the diverse sound of Ashkenazi (Eastern European), Sefaradi (Spanish) and Mizrachi (Arabic) Jewish music in new arrangements. He named the project "The Diaspora House".

Partneři

Graddo a.s.    Městská část Praha 1    PRAHA         Best Western    Best Western
    

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta